Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wzrost obrotów silnika po wciśnięciu sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wzrost obrotów silnika po wciśnięciu sprzęgła

    eaglemirek, Obyś nie miał takich spięć :szeroki_usmiech

  • #2
    Wzrost obrotów silnika po wciśnięciu sprzęgła

    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników Octavi III z silnikiem 1.4 TSI.
    Czy zauważyliście w swoich Octavkach wzrost obrotów silnika, gdy wciskacie sprzęgło, aby wrzucić jedynkę i ruszyć?
    U mnie tak się właśnie dzieję: chcę ruszyć, wciskam sprzęgło i obroty na chwilę podskakują z 700-800 do około 1200-1300. Byłem z tym w ASO i powiedzieli mi, że niby tak ma być, że ma to zapobiegać zgaśnięciu silnika przy ruszaniu… Ale trochę mi się w to nie chce wierzyć, bo nie dzieje się tak za każdym razem, tylko raz wskazówka obrotomierza podskoczy, a raz ani drgnie i trzyma 700-800 obr/min.
    Będę wdzięczny za informację jak to wygląda w Waszych Octavkach, bo sam nie wiem czy mam "drążyć" temat w ASO czy faktycznie jest to standard.

    P.S. Jeśli taki problem był już tematem na forum, będę wdzięczny za podanie linka, bo mimo usilnych starań nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie w istniejących już postach. Z góry dziękuję.

    Komentarz


    • #3
      jest to normalne. Też tak mam w octavii i zgadza sie to co Ci powiedzieli w ASO

      Komentarz


      • #4
        Gdzies juz było ot pytanie, ktos tlumaczył ze to "komputer" dba o to by przy ruszaniu nam auto nie zgasło

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • #5
          Standard i to nie tylko w skodach, ja np. tak miałem w Chevrolecie Captiva 2,2 VCDI.
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • #6
            Witam,

            Też mam taki objaw.
            Pojawił się lub dopiero go zauważyłem przy przebiegu 8 tys. km i wystąpił jedynie 2 razy.
            Nie wiem czy tak ma być. Nie byłem z tym w ASO.
            Pierwszy raz spotkałem się z takim "udogodnieniem" :shock:

            Komentarz


            • #7
              to udogodnienie w stylu aktywnego tempomatu w DSG - jak sie zatrzymasz i potem go wlaczysz to sam ruszy i sie rozpedzi - tak zebys mogl sobie pospac za kolkiem

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • #8
                Ach te nowoczesne technologie A już się zaczynałem martwić.
                Tak na marginesie; jak człowiek ma takie zmartwienia to znaczy, że jest szczęśliwym człowiekiem!

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki bardzo za informacje. To się uspokoiłem, że wszystko jest ok Strasznie męczyła mnie ta kwestia... Swoją drogą, nie wiem jak Was, ale mnie to "udogodnienie" trochę irytuje... w końcu co to za filozofia ruszyć autem z miejsca... no ale może się czepiam...
                  W każdym razie dzięki Wszystkim raz jeszcze.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X